Nezaradené

Svadba v San Franciscu

Fotiť svadbu mimo Slovenska – to je asi sen každého slovenského fotografa / kameramana. Nie preto, že by sa nám tu nepáčilo, ani nie pre to, že by naše svadby neboli dosť dobré. Ale je to pre nás veľká výzva a zároveň aj odmena, dostať sa s našou prácou až za hranice, ísť niekam, kde to nepoznáme, niekam kde niesme minimálne dva krát za sezonu…Taktiež aj láska k cestovaniu a spoznávaniu nových miest je veľkým lákadlom.  Mala som to šťastie, že sa mi takáto možnosť naskytla :)
Pýtate sa ako? Ako sa obyčajný slovenský fotograf dostane na svadbu do Ameriky? Kedže niesom destination fotograf a moje jazykové a cestovateľské schopnosti sú veľmi slabé, bolo to skôr o šťastí, náhode a o tom poznať správnych ľúdí, mať v správny čas trošku šťastia, dobrú konšteláciu hviezd a hlavne mať voľný termín (kedže som ku klientom veľmi korektná a nikdy neruším zakázky kvôli lepšej ponuke)

Nevesta (Mirka) je slovenka a narodila sa na Slovensku. Neskôr vycestovala do Ameriky, kde spoznala svojho nastávajúceho (američana) Christiana. Kedže ceny za foto a video služby sú u nich veľmi vysoké a kvalita ani zdaleka nezodpovedá cene, rozhodla sa osloviť môjho kamaráta kameramana Lukáša, ktorý jej kedysi točil stužkovú. Jeho a aj jeho tím táto ponuka veľmi zaujala a preto ju prijal. Kedže Mirka zháňala aj fotografa, oslovili aj mňa. Honorár za túto svadbu nebol ani zdaleka tak lákavý, ako si myslíte. My sme však napriek tomu urobili výnimku a